ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ

Üniversite eğitim süreci, kişinin kariyer hedeflerine ulaşarak geleceğini şekillendirmesi açısından önemli bir dönemdir. Yurtdışında bir üniversitede eğitim alarak bu dönemi geçirmenin kişiye, akademik eğitimin yanı sıra akıcı bir yabancı dil kazanımı, yabancı bir ülkede yaşam deneyimi, farklı kültürlerle tanışarak farklı bakış açıları edinme imkanı, kampüs içi veya kampüs dışı çalışarak iş deneyimi elde etme gibi katkıları olacaktır.

Ülkemizdeki sınav sürecinden farklı olarak yurtdışındaki üniversite başvurularında, öğrencinin akademik ve sosyal yeterliliklerine bakılmaktadır. Öğrencilerin lise notları, okul içi ve dışı yaptıkları aktiviteler, niyet mektupları, öğretmen referansları, dil yeterlilik sınavları ve başvurulacak ülkeye göre farklı akademik sınav sonuçları bir bütün olarak değerlendirilir.

Üniversite başvuruları öncesinde ise en önemli aşama eğitim alınacak bölüme karar verilmesidir. Bilgi, beceri ve yetenekleri doğrultusunda doğru seçimler yapan öğrencilerin ileride kişisel yaşamında ve kariyerinde mutlu ve dolayısıyla başarılı olması kaçınılmazdır. Bu doğrultuda danışmanlık sürecimizde, her öğrenci için ‘Kişisel Eğitim Planlaması’  yaparak öğrencinin ilgi alanlarını ve yeteneklerini analiz ederek yönlendirme yapmaktayız.

KEP

Danışmanlık sürecimizle ilgili detaylı bilgi, veli ve öğrencimizin katılımıyla gerçekleşecen görüşmelerde ofisimizde verilmektedir. Randevu bizimle iletişime geçebilirsiniz .