Sertifika ve Diploma Programları

Yurtdışı sertifika ve diploma programları, genelde yeni mezun öğrencilerin kendi mezuniyet alanlarında yeteneklerini geliştirmeleri veya farklı bir alanda kariyer yapmaları için tercih ettikleri en az 1, en fazla 12 ay süren uygulamaya yönelik eğitimlerdir.

Yurtdışında eğitim alarak kişisel ve mesleki anlamda kendilerini geliştirmek isteyen fakat master eğitimi için yeterli bütçe ve zamanı olmayan öğrenciler açısından yurtdışı sertifika ve diploma programları iyi bir alternatif olmaktadır. Süre ve içerik açısından zengin bir program yelpazesi sunulmakla beraber esnek başlangıç tarihleri olan programlara giriş koşulları master programlarına göre daha kolaydır.

Son yıllarda kısıtlı zamanı olan ve iş alanlarıyla ilgili son gelişmeleri takip etmek ve mesleki bilgisini güncellemek isteyen profesyoneller tarafında da tercih edilen programların bir çok artısı bulunmaktadır. Dünyanın bir çok ülkesinden, farklı yaş ve meslek grubundan kişilerin katıldığı bu programlarda yabancı öğrencilerle birlikte uluslararası bir atmosferde eğitim alınarak iş hayatında faydalı olabilecek bir network oluşturulabilir. Ayrıca program sonrası staj yaparak kısa süreli iş tecrübesi edinme imkanı bulunmaktadır.

KEP

KEP Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, yurtdışı sertifika ve diploma programlarını seçerken almış olduğunuz eğitimlere,  ilgi alanlarınıza, iş deneyiminize uygun programların listelenmesi, seçeneklerinin değerlendirilmesi ve tüm başvuru süreçlerinde danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Süreçle ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.