ÖN LİSANS EĞİTİMİ

Yurtdışı ön lisans eğitimi 2 yıl sürmektedir. Bu programlara katılan öğrenciler dilerlerse program sonunda kariyer hayatına başlayabilir, dilerlerse üniversiteye transfer olarak lisans eğitimlerini tamamlayabilirler.

Amerika ve Kanada’da ‘Associate Degree’ adı verilen ön lisans eğitimleri Community College’larda, Avustralya’da ise TAFE’lerde verilmektedir. Giriş şartlarının üniversitelere oranla kolay olması, eğitim sonrasında yüksek not ortalamasına sahip öğrencilerin prestijli üniversitelere geçiş imkanının olması ve maliyetlerin üniversitelere göre düşük olmasından dolayı son yıllarda ön lisans eğitimlerine talep artmıştır.

İngiltere’de HND adı verilen ön lisans eğitimleri mesleki eğitime yönelik programlardır. Programı tamamladıktan sonra mesleki kariyerine başlamak istemeyen öğrenciler, diğer ülkelerden farklı olarak 2 yıl yerine 1 yıl süren ‘Top Up’ eğitimiyle lisans eğitimlerini tamamlayabilirler.

KEP

KEP Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak öğrencinin akademik anlamda uyum sağlayabileceği, beklentilerini karşılayacak programların listelenmesi, seçeneklerinin değerlendirilmesi ve tüm başvuru süreçlerinde danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Süreçle ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz .