Lise Eğitimi

Öğrencilerin kendi kimliklerini keşfe çıktıkları ve aynı zamanda bölüm ve üniversite tercihleri yaparak kariyer hedeflerini oluşturmaya başladıkları lise dönemi, bir öğrencinin eğitim hayatının kilit noktasıdır. Bu dönemde alınacak iyi bir eğitim, öğrencilerin iyi bir üniversite eğitimine ve dolayısıyla başarılı bir kariyere sahip olmaları açısından önemlidir.

Eğitim hayatının bu önemli döneminde çocuklarının dünya standartlarında akademik eğitim almasının yanı sıra kişisel özellikleri ve becerilerinin gelişmesine imkan sağlaması açısından aileler yurtdışında lise eğitimine daha fazla yönelmektedir. Yurtdışında lise eğitimi alan öğrenciler farklı kültürleri tanıyıp, inanç ve düşünce tarzlarına saygılı olmayı öğrenmektedir. İngilizcesi’ni ana dili düzeyinde geliştirirken aynı zamanda 2. veya 3. bir yabancı dili öğrenebilmekte, sorumluluk duygusu gelişmekte, özgüveni artmaktadır. Tüm bu kazanımlarla öğrenciler ileride iş hayatında da yaratıcı, empati kurabilen ve girişken bireyler olarak daha başarılı olurlar.

KEP

KEP Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak öğrencinin akademik anlamda uyum sağlayabileceği, beklentilerini karşılayacak liselerin listelenmesi, seçeneklerinin değerlendirilmesi ve tüm başvuru süreçlerinde danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Süreçle ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz .