St. Giles Londra Aile ve Çocuk Programı

1955 yılında İngiltere’de kurulan olan St Giles International yaz dönemlerinde Londra’da merkezdeki okulunda Aile ve Çocuk Programları düzenlemektedir. Çocuklar Russel Square’de bulunan binada eğitim alırken aile bireyleri karşısında yer alan St Giles Londra merkez binasında eğitim alırlar. Okul English UK üyesi olup, British Council ve EQUALS akreditasyonuna sahiptir.

Genel Bilgiler

Eğitim Merkezi:Londra
Yaş Grubu:5-15 yaş
Sınıflar:En fazla 15 kişi
Eğitim:İngilizce
Konaklama ve Yemekler:Aile Yanı
Havaalanı Transfer:Heathrow,Gatwick veya Stansted Havaalanları

Eğitim

Pazartesi’den Cuma’ya 09:00-13:00 arası haftada 20 ders İngilizce eğitimi verilmektedir. Eğitimler uzun yıllardır İngilizce öğretmenliği yapmış deneyimli öğretmenler tarafından verilmektedir. Dil gelişimi, proje çalışması ve iletişimsel yeterlilik konularına odaklanılan tema bazlı müfredat ile çocukların özellikle İngilizce konuşurken akıcılık kazanmaları hedeflenir.

Aile birey/bireyleri kendi yaş grubuna uygun diğer aile bireyleriyle çocukların eğitim aldığı saatlerde derslere katılırlar. Bu program da konuşma ve yoğun dil becerilerine odaklıdır. Aile bireyinin dil eğitimi alıp almaması tercihine bağlıdır. Eğitim almasa bile bir aile bireyi aktivite ve gezilere çocuklarıyla katılmalıdır.

Konaklama Seçenekleri ve Ücretleri

Aile Yanı :  Aileler okula 45-60 dakikalık otobüs mesafesindedir. Odalar çift kişiliktir. Banyo paylaşımlıdır. Her sabah kahvaltı verilmektedir. Ek ücret ödenerek akşam yemekleri aileden talep edilebilir.

Standard Aile Yanı – Çift kişilik oda, sabah kahvaltısı, paylaşımlı banyo

Programa katılan öğrenci ve aile bireylerine okulda öğle yemeği verilmektedir.

Aktiviteler

Haftada 1 tam gün Cumartesi günleri Brighton, Cambridge, Oxford gibi farklı şehirlere geziler düzenlenmektedir. Haftanın 3 günü ise derslerden sonra Londra içinde aktiviteler düzenlenmektedir. Aktivitelere örnekler; Thames Nehri bot gezisi, müze gezileri, parkta çeşitli spor aktiviteleri.

Havaalanı Transfer

Okul ek ücret karşılığında havaalanı transfer imkanı sağlamaktadır.