St Giles King’s School

1955 yılında kurulan İngiltere’nin önde gelen dil okullarından St Giles yaz dönemlerinde Londra’ya 1 saat uzaklıktaki yaklaşık 50.000 nüfuslu bir şehir olan Canterbury’de 8-17 yaş grubu öğrenciler için yaz programları düzenlemektedir. Program İngiltere’nin en eski yatılı okulu olan tarihi M.S 597’ye dayanan ünlü King’s School’da gerçekleşmektedir. Okul, Canterbury şehir merkezinin tam kalbinde, Canterbury Katedrali ve St Augustine Manastırı’nın arazisinde yer almaktadır.

Genel Bilgiler

Eğitim Merkezi:Canterbury
Yaş Grubu:8-12 ve 13-17 yaş
Sınıflar:En fazla 12 kişi
Eğitim:İngilizce
Konaklama ve Yemekler:Yurt/ tam pansiyon
Aktiviteler:Kültürel ve Sportif Aktiviteler
Sigorta:Program ücretine dahildir.
Havaalanı Transfer:Heathrow veya Gatwick Havaalanı

Eğitim

Pazartesi-Cuma günleri olmak üzere haftada toplam 20 ders İngilizce eğitimi verilmektedir. Dersler ve sosyal programlarda haftalık konular belirlenmekte ve bu konular üzerinden projeler hazırlanmakta ve öğrenciler tarafından her Cuma sunumu gerçekleşmektedir.

Ayrıca ek bir ücret olmadan,  performans sanatları (drama, tiyatro, dans gibi) veya konuşma ve yazma ile ilgili öğrenciler haftada 5 saat ek İngilizce dersi alabilirler. Detaylar için Uzman Eğitim Danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Konaklama ve Yemekler

Öğrenciler yurtta tek kişilik veya paylaşımlı odalarda kalırlar. Banyolar ortak kullanımlıdır. Günde 3 öğün yemek kampüsün yemekhanesinde verilmektedir.

Gündüzlü öğrenciler için sadece öğle yemeği program ücretine dahildir.

Aktiviteler

Öğleden sonra ve akşamları disko, film geceleri, karaoke, yetenek gösterileri ve bowling gibi aktiviteler düzenlenmektedir.

Ek ücret verilerek haftada 5 saat eskrim veya tenis dersleri alınabilir.

Haftada 2 tam gün ve 2 yarım gün gezi düzenlenmektedir.

Havaalanı Transfer

Havaalanı transfer ücreti programa dahil değildir. Program başlangıcı ve bitişi Pazar günleridir.