St. Giles Cambridge Aile ve Çocuk Programı

1955 yılında İngiltere’de kurulan St Giles International yaz dönemlerinde Cambridge’teki okulunda Aile ve Çocuk Programları düzenlemektedir. Aile bireyleri St Giles’ın Cambridge merkez binasında eğitim alırken, çocuklar merkez binanın yakınındaki farklı bir binada eğitim alırlar. Okul English UK üyesi olup, British Council akreditasyonuna sahiptir.

Genel Bilgiler

Eğitim Merkezi:Cambridge
Yaş Grubu:5-15 yaş
Sınıflar:En fazla 15 kişi
Eğitim:İngilizce
Konaklama ve Yemekler:Aile Yanı
Havaalanı Transfer:Heathrow,Gatwick veya Stansted Havaalanları

Eğitim

Pazartesi’den Cuma’ya 09:00-13:00 arası haftada 20 ders İngilizce eğitimi verilmektedir. Eğitimler uzun yıllardır İngilizce öğretmenliği yapmış deneyimli öğretmenler tarafından verilmektedir. Dil gelişimi, proje çalışması ve iletişimsel yeterlilik konularına odaklanılan tema bazlı müfredat ile çocukların özellikle İngilizce konuşurken akıcılık kazanmaları hedeflenir.

Aile birey/bireyleri kendi yaş grubuna uygun diğer aile bireyleriyle çocukların eğitim aldığı saatlerde derslere katılırlar. Bu program da konuşma ve yoğun dil becerilerine odaklıdır. Aile bireyinin dil eğitimi alıp almaması tercihine bağlıdır. Eğitim almasa bile bir aile bireyi aktivite ve gezilere çocuklarıyla katılmalıdır.

Konaklama Seçenekleri ve Ücretleri

Aile Yanı :  Aileler okula 30-45 dakikalık otobüs mesafesindedir. Odalar çift kişiliktir. Banyo paylaşımlıdır. Her sabah kahvaltı verilmektedir. Ek ücret ödenerek akşam yemekleri aileden talep edilebilir.

Standard Aile Yanı – Çift kişilik oda, sabah kahvaltısı, paylaşımlı banyo

Programa katılan öğrenci ve aile bireylerine okulda öğle yemeği verilmektedir.

Aktiviteler

Haftada 1 tam gün Cumartesi günleri Londra, Windsor, Stratford Upon Avon gibi farklı şehirlere geziler düzenlenmektedir. Haftanın 3 günü ise derslerden sonra Cambridge içinde aktiviteler düzenlenmektedir. Aktivitelere örnekler; Cambridge bisiklet turu, parkta çeşitli spor aktiviteleri.

Havaalanı Transfer

Okul ek ücret karşılığında havaalanı transfer imkanı sağlamaktadır.