St Clare’s Oxford Teenager

1953 yılında Oxford’ta kurulan St Clare’s, İngiltere’de ilk IB (International Baccalaureate) programı veren yatılı okuldur.  Yaz dönemlerinde kendi kampünde 15-17 yaş grubu öğrencilere Interactive ve Intensive English , IB Introduction, Science in Oxford, Art in Oxford, Business in Oxford, gibi programlar sunulmaktadır.

Genel Bilgiler

Eğitim Merkezi:Oxford
Yaş Grubu:15-17 yaş
Sınıflar:En fazla 15 kişi
Eğitim:İngilizce / Akademik Programlar
Konaklama ve Yemekler:Yurt/ tam pansiyon
Aktiviteler:Kültürel ve Sportif Aktiviteler
Sigorta:Program ücretine dahildir.
Havaalanı Transfer:Heathrow Havaalanı

Eğitim

Interactive English in Oxford :

Program tarihleri arasında iki, üç veya dört hafta katılım mümkündür. Hafta sayısına göre belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır. Tarihler için Uzman Eğitim Danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Programda haftada 21 ders Genel İngilizce eğitimi verilmektedir. Sabahları dilin 4 ana unsuru olan okuma, yazma, dinleme ve konuşma üzerine dersler verilirken; öğleden sonraları ise proje hazırlama, geliştirme ve sunum teknikleri hakkında dersler verilerek öğrencilerin dil becerilerinin geliştirilmesi sağlanır. Programa katılacak öğrencilerin İngilizce seviyelerinin minimum A2 düzeyinde olması gerekmektedir.

Intensive English in Oxford : 

Haftada 25 ders Genel İngilizce, Akademik İngilizce ve IELTS/Cambridge sınav hazırlık eğitimlerine ek olarak araştırma ve sunum tekniklerine yönelik dersler verilmektedir. Programa katılacak öğrencilerin İngilizce seviyelerinin minimum B1 düzeyinde olması gerekmektedir.

IB Introduction in Oxford : 

Haftada 25 ders IB hazırlık eğitimi verilmektedir. Programa katılacak öğrencilerin İngilizce seviyelerinin minimum B1 (Intermediate) düzeyinde olması gerekmektedir. Haftalık işlenen konular:

1.Hafta: Dil ve Edebiyat

2.Hafta: Bilim ve Sanat

3.Hafta: Matematik ve Beşeri Bilimler

Science in Oxford : 

Haftada 25 ders araştırma teknikleri, laboratuvar kullanımı, ölçüm ve değerlendirme yöntemleri,  deneysel proje yönetimi, kodlama hakkında teorik ve pratik eğitimler verilmektedir. Derslere ek olarak üniversite gezileri de düzenlenerek konuk konuşmacılar dinlenmektedir. Programa katılacak öğrencilerin İngilizce seviyelerinin minimum B1 düzeyinde olması gerekmektedir.

Art in Oxford : 

Haftada 25 ders portfolyo hazırlık, perspektif ve çizim tekniklerine yönelik eğitimler verilmektedir. Program karanlık oda, dijital fotoğrafçılık, düzenleme, görüntüleme, 2D çizim, boyama, illüstrasyon, tasarlama ve sergileme, 3D tekstil,döküm ve moda konularını kapsar. Derslere ek olarak üniversite ve sergi gezileri düzenlenmektedir. Programa katılacak öğrencilerin İngilizce seviyelerinin minimum B1 düzeyinde olması gerekmektedir.

Business in Oxford :

Haftada 25 ders ekonomi, mülakat, araştırma projeleri ve sunum teknikleri hakkında eğitimler verilmektedir. Programa katılacak öğrencilerin İngilizce seviyelerinin minimum B1 düzeyinde olması gerekmektedir.

Konaklama ve Yemekler

Küçük yaş öğrenciler 2-3 kişilik odalarda, daha büyük yaş öğrenciler ise tek kişilik odalarda konaklamaktadır. Duş ve tuvaletler ortak kullanılır. Kız ve erkek öğrenciler farklı binalarda kalırlar. Yurtlar okula beş dakika yürüme mesafesindedir.

Günde 3 öğün yemek programa dahildir. Yemekler geziler hariç okulun yemekhanesinde verilmektedir. Gezi günleri öğle yemekleri öğrencilerin yanına paket olarak verilir.

Aktiviteler

Öğleden sonraları ve akşamları, sosyal ve sportif aktivitelerle geçmektedir: futbol, voleybol, tenis, yüzme, yetenek şovu, film gecesi, zumba vb.

Öğrenciler her hafta bir tam gün geziye ücretsiz olarak katılabilirler. Gezilere örnekler:  Londra, Stratford-upon-Avon, Bath.

Science in Oxford öğrencilerinin katıldığı geziler: Oxford University (Natural History Museum, Pitt Rivers Museum, History of Science Museum, the University Botanical Gardens).

Art in Oxford öğrencilerinin katıldığı geziler: Ashmolean Museum, the Museum Modern Art Oxford, Christ Church Picture Gallery.

Havaalanı Transfer

Havaalanı transfer ücreti programa dahil değildir. Program başlangıcı Pazar, bitişi Cumartesi günleridir.