Southbourne School of English

1966 yılında bir aile işletmesi olarak faaliyet göstermeye başlayan Southbourne School of English Bournemouth şehrine bağlı Southbourne’da yer almaktadır. Southbourne’dan Bournemouth şehir merkezine ulaşım 15 dakika sürmektedir. Okul yıl boyunca Genel ve Yoğun İngilizce, IELTS hazırlık, İş İngilizcesi programları sunmaktadır. English UK üyesi olan okul British Council ve Quality English akreditasyonuna sahiptir.

Genel Bilgiler

Eğitim Merkezi:Bournemouth
Yaş Grubu:16+
Sınıflar:En fazla 15 kişi
Konaklama:Aile yanı

Eğitim

Genel İngilizce :  Haftada 15 saat İngilizce eğitim verilmektedir. Dersler dilbilgisi, telaffuz ve kelime dağarcığına odaklanmanın yanı sıra, dört dil becerisine dayanan yazma, okuma, konuşma ve dinleme derslerini içerir. Minimum katılım süresi 1 haftadır.

Yoğun İngilizce :  Haftada 21 saat İngilizce eğitim verilmektedir. İçerik olarak Genel İngilizce programının aynısı olup ders saatleri daha yoğundur. Minimum katılım süresi 1 haftadır.

IELTS Hazırlık :  Haftada 21 saat IELTS sınavına hazırlık eğitimi verilmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır. 4 haftalık programa katılım için minimum B1 düzeyinde İngilizce seviyesi gerekmektedir.

Cambridge Sınavlarına Hazırlık :  Yıl içinde belli dönemlerde başlangıç tarihleri olan Cambridge Sınav Hazırlık programlarından FCE, CAE ve CPE sınav hazırlık eğitimleri 4 hafta olarak verilmektedir.. Yaz döneminde ise FCE eğitimlerini 3 hafta almak mümkündür. FCE katılımı için minimum B2, CAE katılımı için minimum C1 ve CPE katılımı için C2 düzeyinde İngilizce seviyesi gerekmektedir.