Leonardo Da Vinci Roma

1977 yılında kurulan Scuola Leonardo Da Vinci dil okulu, İtalya’nın 4 şehrinde faaliyet göstermektedir. Yıl boyunca Genel ve Yoğun İtalyanca, Profesyonel Programlar, Sınav Hazırlık Programları sunmaktadır. Ayrıca 50 yaş ve üzeri programlar ile İtalyanca ve yemek, İtalyanca ve şarap gibi İtalya kültürünü deneyimlemek için farklı program alternatifleri de sunmaktadır. Roma’daki okulu şehrin tarihi merkezinde yer almaktadır.  İspanyol Merdivenleri ve Piazza Navona’ya yürüyüş mesafesindedir. İtalya Milli Eğitim Bakanlığı onaylı okul ayrıca ASILS, AIL, FIYTO ve ALTO üyesidir.

Genel Bilgiler

Eğitim Merkezi:Roma
Yaş Grubu:16+
Sınıflar:En fazla 14 kişi
Konaklama:Aile yanı veya öğrenci evi

Eğitim

Standart Program :  Haftada 20 ders İtalyanca eğitim verilmektedir. Dilin 4 ana unsuru olan okuma, yazma, dinleme ve konuşma odaklı bir programdır. Başlangıç seviyesinden öğrenci kabul etmektedir.

Yoğun Program :  Haftada 30 ders İtalyanca eğitim verilmektedir. Standart Programdaki derslere ek olarak günde 2 ek ders daha verilmektedir. Kısa zamanda daha hızlı ilerleme kaydetmek isteyen öğrencilere yönelik bir programdır. Başlangıç seviyesinden öğrenci kabul etmektedir.

Profesyonel Programlar :  Haftada 20 ders İtalyanca eğitim ve 2 özel dersten oluşan programda öğrenciler özel derslerde İş İtalyancası, Havacılık, Moda, Turizm, Mimarlık, Sinema, Sağlık gibi mesleğe yönelik İtalyanca dersi almaktadır. Programa katılım için en az orta düzeyde İtalyanca bilgisi gerekmektedir.

Sınav Hazırlık Programları :  Resmi İtalyanca sınavları olan DELI ,DILI, DALI ve İş İtalyancası sınavlarına hazırlık programlarıdır. Haftada 30 ders içeren programda 20 ders İtalyanca eğitim ve 10 dersi seçilen sınav hazırlığa yöneliktir.

İtalyanca ve Şarap :  Öğrenciler Genel veya Yoğun İtalyanca programına katılırken ek olarak İtalyan şaraplarıyla ilgili bilgi ve tadım için 3 saatlik bir eğitim alabilirler.

İtalyanca ve Yemek :  Öğrenciler Genel veya Yoğun İtalyanca programına katılırken ek olarak İtalyan yemekleriyle ilgili bilgi ve tadım için 3 saatlik bir eğitim alabilirler.

50+ İtalyanca :  Yetişkinlere yönelik bu program haftada 20 ders İtalyanca eğitim ve öğlenden sonra kültürel geziler, şarap ve yöresel yemek tadımlarından oluşmaktadır. Program süresi isteğe bağlı olarak 1 veya 2 haftadır.

Güzel Sanatlar Programları :  Haftalık 20 ders programlara ek olarak çizim, boyama, heykel, moda tasarım üzerine öğlenden sonraları eğitim alınmaktadır.