Humboldt Institut Wittgenstein Castle

Almanca eğitimi konusunda Almanya’nın en önde gelen kurumlarından biri olan Humboldt Institut 1977 yılında Ratzenried Castle’daki tek bir merkezde eğitime başlamıştır. Şu an 18 farklı merkezde eğitim vermektedir. Humboldt-Institut Wittgenstein Castle merkezinde, yaz döneminde 7-11 yaş grubu öğrencilere yönelik yaz okulu programları düzenlenmektedir. Tarihi Wittgenstein Kalesi’nde düzenlenen programda, veliler için de konaklama ve Almanca dersi alma seçeneği sunulmaktadır.

Genel Bilgiler

Eğitim Merkezi:Bad Laasphe
Yaş Grubu:7-11 yaş
Sınıflar:En fazla 10 kişi
Eğitim:Almanca
Konaklama ve Yemekler:Yurt / tam pansiyon
Aktiviteler:Kültürel ve Sportif Aktiviteler
Sigorta:Okul tarafından sigorta hizmeti verilmektedir.
Havaalanı Transfer:Frankfurt Havaalanı

Eğitim

A1′den A2’ye kadar olan seviyelerde Almanca eğitimi verilmektedir. Öğrenciler haftada 25 ders eğitim alırlar. Kursun başladığı ilk gün öğrenciler dil testine tabi tutularak seviyeleri belirlenir ve bu doğrultuda uygun sınıflara yerleştirilirler.

Konaklama ve Yemekler

Programa katılan öğrenciler 3-4 kişilik odalarda konaklarlar. Duş ve tuvaletler katlarda ortak kullanımlıdır. Günde 3 öğün yemek programa dahildir. Öğrencilerin çamaşırları haftada bir kez okul tarafından yıkanmaktadır.

Aktiviteler

Okulda öğleden sonraları çeşitli sosyal ve sportif aktiviteler yapılmaktadır:

Futbol, basketbol, voleybol, tenis, barbekü, masa tenisi, tırmanış, yüzme. Dileyen öğrenciler ekstra ücretli olarak binicilik eğitimi alabilirler.

Cumartesi günleri bir tam gün ve Çarşamba günleri bir yarım gün gezi düzenlenmektedir:

Köln, Marburg, Winterberg, Edersee.

Havaalanı Transfer

Havaalanı transfer ücreti programa dahil değildir. Program başlangıcı Pazar, bitişi Cumartesi günleridir.