Humboldt Institut Oberallgau

Almanca eğitimi konusunda Almanya’nın en önde gelen kurumlarından biri olan Humboldt Institut 1977 yılında Ratzenried Castle’daki tek bir merkezde eğitime başlamıştır. Şu an 18 farklı merkezde eğitim vermektedir. Humboldt-Institut Kempten merkezinde, yaz döneminde 14-18 yaş grubu öğrencilere yönelik  Almanca eğitiminin verildiği yaz okulu programları düzenlenmektedir. Oberallgäu Almanya’nın güneyinde yer almaktadır.

Genel Bilgiler

Eğitim Merkezi:Oberallgau
Yaş Grubu:13-17 yaş
Sınıflar:En fazla 10 kişi
Eğitim:Almanca
Konaklama ve Yemekler:Yurt / tam pansiyon
Aktiviteler:Kültürel ve Sportif Aktiviteler
Sigorta:Okul tarafından sigorta hizmeti verilmektedir.
Havaalanı Transfer:Münih Havaalanı

Eğitim

A1′den B2’ye kadar olan seviyelerde Almanca eğitimi verilmektedir. Öğrenciler haftada 30 ders eğitim alırlar. Kursun başladığı ilk gün öğrenciler dil testine tabi tutularak seviyeleri belirlenir ve bu doğrultuda uygun sınıflara yerleştirilirler.

Konaklama ve Yemekler

Programa katılan öğrenciler, okul yurdundaki 2 kişilik, özel banyolu odalarda konaklarlar. Günde 3 öğün yemek programa dahildir. Öğrencilerin çamaşırlarını haftada bir kez ücretsiz yıkayabilmektedir.

Aktiviteler

Okulda öğleden sonraları çeşitli sosyal ve sportif aktiviteler yapılmaktadır: yüzme, futbol, badminton, barbekü, bilardo, dağ bisikleti, masa tenisi, langırt.

Cumartesi günleri bir tam gün ve Çarşamba günleri bir yarım gün gezi düzenlenmektedir: Lindau, Alpler, Neuschwanstein & Linderhof Castles, Augsburg, Füssen.

Havaalanı Transfer

Havaalanı transfer ücreti programa dahil değildir. Program başlangıcı Pazar, bitişi Cumartesi günleridir.