Humboldt Institut Lindenberg

Almanca eğitimi konusunda Almanya’nın en önde gelen kurumlarından biri olan Humboldt Institut 1977 yılında Ratzenried Castle’daki tek bir merkezde eğitime başlamıştır. Şu an 18 farklı merkezde eğitim vermektedir. 200 öğrenci kapasiteli Humboldt Institut – Lindenberg merkezi, Almanya’nın güneyinde, Alp Dağları’nın eteklerinde yer almaktadır. Okul, Lindenberg’e 10 dakika yürüyüş mesafesindedir.

Genel Bilgiler

Eğitim Merkezi:Lindenberg
Yaş Grubu:13-17 yaş
Sınıflar:En fazla 10 kişi
Eğitim:Almanca
Konaklama ve Yemekler:Yurt / tam pansiyon
Aktiviteler:Kültürel ve Sportif Aktiviteler
Sigorta:Okul tarafından sigorta hizmeti verilmektedir.
Havaalanı Transfer:Münih Havaalanı ve Friedrichshafen Havaalanı

Eğitim

A1′den C2′ye kadar olan tüm seviyelerde Almanca eğitimi verilmektedir. 13-17 yaş grubu öğrenciler haftada 30 ders eğitim alırlar. Kursun başladığı ilk gün öğrenciler dil testine tabi tutularak seviyeleri belirlenir ve bu doğrultuda uygun sınıflara yerleştirilirler. Okul tarafından tercihe bağlı olarak ek ücretle haftada 25, 30 veya 40 özel ders verilmektedir.

Konaklama ve Yemekler

Öğrenciler okul yurdundaki 1-4 kişilik duşlu, tuvaletli odalarda kalırlar. Günde 3 öğün yemek programa dahildir. Öğrencilerin çamaşırlarını haftada bir kez ücretsiz yıkayabilmektedir.

Aktiviteler

Okulda öğleden sonraları çeşitli sosyal ve sportif aktiviteler yapılmaktadır:

Futbol, basketbol, voleybol, bilardo, barbekü, tırmanma duvarı, dağ bisikleti, disko, mini golf, langırt, piyano, masa tenisi, yüzme (kapalı havuz ve göl), film, el sanatları, buz pateni, kayak, snowboard, doğa yürüyüşü.

Cumartesi günleri bir tam gün ve Çarşamba günleri bir yarım gün gezi düzenlenmektedir:

Münih (Alianz Arena, BMW Welt, Olimpia Park, Deutsches Museum) Stuttgart, Constance, Lindau, Island of Mainau, Alpler, Friedrichschafen, Meersburg, Augsburg, Kempten, Neuschwanstein, Linderhof Castles, Bregenz (Austria).

Havaalanı Transfer

Havaalanı transfer ücreti programa dahil değildir. Program başlangıcı Pazar, bitişi Cumartesi günleridir.