Humboldt Institut Bad Schussenried

Almanca eğitimi konusunda Almanya’nın en önde gelen kurumlarından biri olan Humboldt Institut 1977 yılında Ratzenried Castle’daki tek bir merkezde eğitime başlamıştır. Şu an 18 farklı merkezde eğitim vermektedir. 300 öğrenci kapasiteli Humboldt Institut – Bad Schussenried merkezi, Almanya’nın güneyinde Constance Gölü ve Tuna Nehri arasında, yeşillikler içinde bir bölgede yer almaktadır. Okul, Bad Schussenried merkezine 5 dakika uzaklıktadır.

Genel Bilgiler

Eğitim Merkezi:Bad Schussenried
Yaş Grubu:10-13 ve 14-17 yaş
Sınıflar:En fazla 10 kişi
Eğitim:Almanca
Konaklama ve Yemekler:Yurt / tam pansiyon
Aktiviteler:Kültürel ve Sportif Aktiviteler
Sigorta:Okul tarafından sigorta hizmeti verilmektedir.
Havaalanı Transfer:Münih Havaalanı ve Friedrichshafen Havaalanı

Eğitim

A1′den C2′ye kadar olan tüm seviyelerde Almanca eğitimi verilmektedir. 10-13 yaş grubu öğrenciler haftada 25 ders, 14-17 yaş grubu öğrenciler ise haftada 30 ders eğitim alırlar. Kursun başladığı ilk gün öğrenciler dil testine tabi tutularak seviyeleri belirlenir ve bu doğrultuda uygun sınıflara yerleştirilirler. Okul tarafından tercihe bağlı olarak ek ücretle haftada 25, 30 veya 40 özel ders verilmektedir.

Konaklama ve Yemekler

Öğrenciler okul yurdundaki çift kişilik duşlu, tuvaletli odalarda kalırlar. Günde 3 öğün yemek programa dahildir. Öğrencilerin çamaşırlarını haftada bir kez ücretsiz yıkayabilmektedir.

Aktiviteler

Okulda öğleden sonraları çeşitli sosyal ve sportif aktiviteler yapılmaktadır:

Futbol, basketbol, voleybol, bilardo, barbekü, tırmanma duvarı, dağ bisikleti, piyano, masa tenisi, yüzme.

Cumartesi günleri bir tam gün ve Çarşamba günleri bir yarım gün gezi düzenlenmektedir:

Augsburg, Münih ,Constance, Ravensburg, Lindau, Island of Mainau, Friedrichschafen, Kempten, Meersburg, Neuschwanstein & Linderhof Castles, Stuttgart, Ulm, Schaffhausen & Rhine Falls.

Havaalanı Transfer

Havaalanı transfer ücreti programa dahil değildir. Program başlangıcı Pazar, bitişi Cumartesi günleridir.