Frances King Londra Aile ve Çocuk Programı

1973 yılında Londra’da kurulan Frances King School of English, her yıl yaklaşık 4000 öğrenciyi ağırlayan butik bir eğitim kurumudur. Yıl boyunca 16 yaş ve üzerindeki kişilere hitap eden çeşitli programlar sunan okul yaz dönemlerinde ise Buckingham Sarayı’nın olduğu bölgede Belgravia’da Aile ve Çocuk Programları düzenlemektedir.  Okul British Council akrreditasyonuna sahip olup Quality English, English UK ve IALC üyesidir.

Genel Bilgiler

Eğitim Merkezi:Londra
Yaş Grubu:6-16 yaş
12-17 yaş (aktiviteli)
Sınıflar:En fazla 14 kişi
Eğitim:İngilizce
Konaklama ve Yemekler:Aile Yanı veya Stüdyo Daire
Havaalanı Transfer:Heathrow,Gatwick veya Stansted Havaalanları

Eğitim

Pazartesi’den Cuma’ya 09:00-13:00 arası haftada 20 ders İngilizce eğitimi verilmektedir. Çocukların eğitimi İngilizce’nin aktif olarak kullanmasına yönelik olup derslerde konuşulan İngilizce ve iletişim üzerine ağırlık verilir. Yaratıcı aktiviteler ve grup proje çalışmaları derslerde daha aktif olmalarını sağlar ve hızlı öğrenmelerini kolaylaştırır.

Aile birey/bireyleri kendi yaş grubuna uygun diğer aile bireyleriyle çocukların eğitim aldığı saatlerde derslere katılırlar. Bu program da konuşma ve yoğun dil becerilerine odaklıdır. Aile bireyinin dil eğitimi alıp almaması tercihine bağlıdır.

Konaklama Seçenekleri ve Ücretleri

Aile Yanı :  Aileler okula 25-60 dakikalık otobüs mesafesindedir. Odalar çift kişiliktir. Banyo paylaşımlıdır fakat talep edilirse ek ücretle özel banyolu oda tercih edilebilir. Sadece sabah kahvaltılı veya her gün sabah ve akşam yemekleri dahil seçenekleri mevcuttur.

Stüdyo Daire :  Okulun sunduğu çeşitli stüdyo daire alternatifleri bulunmaktadır. Bu dairelerin okula mesafesi yürüyerek veya metro ile 5-40 dakika ulaşım mesafesindedir. Odalar çift kişilik ve özel banyoludur. Yemekler dahil değildir.

Aktiviteler

6-16 yaş grubu çocuk programı katılım zorunlu olmayan haftada 2 veya 3 aktivite içermektedir. 12-17 yaş çocuk programına katılan çocukların ders bitiminden sonra 1 saat öğle arası bulunmaktadır. Pazartesi-Cuma günleri ise 14.00- 17.00 arasında aktiviteler ve proje çalışmaları yapılır. Örnek; Tower Bridge gezisi, Hyde Park’taspor, Proje çalışması-Müzik Festivali organize etme, buz pateni,Big Ben gezisi.

Havaalanı Transfer

Okul ek ücret karşılığında havaalanı transfer imkanı sağlamaktadır.