ELC Eastbourne

1936 yılında kurulan ELC Eastbourne, Londra’ya 90 dakika uzaklıktaki  Eastbourne’de yer almaktadır. British Council akreditasyonuna sahip 264 öğrenci kapasiteli okul butik tarzda bir eğitim vermektedir. Okul, Quality English, English UK & Business English UK, IALC ve The English Network (TEN) üyesidir.

Genel Bilgiler

Eğitim Merkezi:Eastbourne
Yaş Grubu:16+
Sınıflar:En fazla 12 kişi
Konaklama:Aile yanı ve öğrenci evi

Eğitim

Genel İngilizce :  Haftada 25 ders İngilizce eğitim verilmektedir. Öğrenciler sabahları Genel İngilizce eğitimi alırken, öğlenden sonra ise aşağıda yer alan derslerden birini seçebilirler.

Yoğun İngilizce :  Haftada 30 ders İngilizce eğitim verilmektedir. Öğrenciler sabahları Genel İngilizce eğitimi alırken, öğlenden sonra ise aşağıda yer alan derslerden ikisini seçebilirler.

  • Konuşma, Telaffuz, Dinleme
  • Okuma, Yazma, Kelime Bilgisi
  • Cambridge Sınavlarına Hazırlık: FCE, CAE, CPE
  • Akademik İngilizce/IELTS
  • TOEIC
  • İş İngilizcesi

Akademik Dönem Programı :  Programa katılım süresi en az 24 haftadır. Öğrenciler 25 veya 30 derslik programı seçebilirler. Bu programda öğrenciler dilerse bütün süre boyunca Genel İngilizce eğitimi alır, dilerlerse programı Genel İngilizce +IELTS/Cambridge hazırlık ile birleştirebilirler.

IELTS Hazırlık :  Haftada 25 veya 30 derslik IELTS sınavlarına hazırlık programında 30 derslik programı seçen öğrenciler 25 ders IELTS eğitiminin yanı sıra 5 ders  konuşma, telaffuz vb. derslerden birini seçebilirler. Program 4 haftalıktır.

Cambridge Sınavlarına Hazırlık :  FCE ve CAE sınav hazırlık programlarıdır. Haftada 25 veya 30 derslik Cambridge Sınavlarına hazırlık programında 30 derslik programı seçen öğrenciler 25 ders sınav hazırlık eğitiminin yanı sıra 5 ders  konuşma, telaffuz vb. derslerden birini seçebilirler. Program süreleri başlangıç tarihlerine göre değişiklik göstermekle beraber 4,10 veya 12 haftadır.

İş İngilizcesine Giriş :  Bu program, kariyerlerinde erken bir aşamada olan ya da henüz çalışmaya başlamamış öğrenciler için tasarlanmıştır. Haftada 25 veya 30 derslik İş İngilizcesine Giriş programında 30 derslik programı seçen öğrenciler 25 ders İş İngilizcesinin yanı sıra 5 ders  konuşma, telaffuz vb. derslerden birini seçebilirler. Program 4 haftalıktır ve öğrencilerin en az B1 seviyesinde İngilizce düzeyine sahip olması gerekmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri vardır.

50+ Program :  İngilizcesini bir dil okulunda geliştirirken aynı zamanda yaşıtlarıyla gezi ve aktivitelere katılmak isteyen 50 yaş ve üstü kişiler için tasarlanmış 2 haftalık programdır. Kursa katılmak için minimum A1 İngilizce seviyesi gerekmektedir.