ELC Brighton

1962 yılında kurulan ELC Brighton, Londra’ya 50 dakika uzaklıktaki öğrenci şehri Brighton’da yer almaktadır. British Council akreditasyonuna sahip 384 öğrenci kapasiteli okul butik tarzda bir eğitim vermektedir. Okul, Quality English, English UK & Business English UK, IALC ve The English Network (TEN) üyesidir.

Genel Bilgiler

Eğitim Merkezi:Brighton
Yaş Grubu:16+
Sınıflar:En fazla 12 kişi
Konaklama:Aile yanı, öğrenci evi ve yurt

Eğitim

Genel İngilizce :  Haftada 25 ders İngilizce eğitim verilmektedir. Öğrenciler sabahları Genel İngilizce eğitimi alırken, öğlenden sonra ise aşağıda yer alan derslerden birini seçebilirler.

Yoğun İngilizce :  Haftada 30 ders İngilizce eğitim verilmektedir. Öğrenciler sabahları Genel İngilizce eğitimi alırken, öğlenden sonra ise aşağıda yer alan derslerden ikisini seçebilirler.

  • Konuşma, Telaffuz, Dinleme
  • Okuma, Yazma, Kelime Bilgisi
  • Cambridge Sınavlarına Hazırlık: FCE, CAE, CPE
  • Akademik İngilizce/IELTS
  • TOEIC
  • İş İngilizcesi

Akademik Dönem Programı :  Programa katılım süresi en az 24 haftadır. Öğrenciler 25 veya 30 derslik programı seçebilirler. Bu programda öğrenciler dilerse bütün süre boyunca Genel İngilizce eğitimi alır, dilerlerse programı Genel İngilizce +IELTS/Cambridge hazırlık ile birleştirebilirler.

IELTS Hazırlık :  Haftada 25 veya 30 derslik IELTS sınavlarına hazırlık programında 30 derslik programı seçen öğrenciler 25 ders IELTS eğitiminin yanı sıra 5 ders  konuşma, telaffuz vb. derslerden birini seçebilirler. Program 4 haftalıktır.

Cambridge Sınavlarına Hazırlık :  FCE,CAE ve CPE sınav hazırlık programlarıdır. Haftada 25 veya 30 derslik Cambridge Sınavlarına hazırlık programında 30 derslik programı seçen öğrenciler 25 ders sınav hazırlık eğitiminin yanı sıra 5 ders  konuşma, telaffuz vb. derslerden birini seçebilirler. Program süreleri başlangıç tarihlerine göre değişiklik göstermekle beraber 4,9,10 veya 12 haftadır.

İş İngilizcesine Giriş :  Bu program, kariyerlerinde erken bir aşamada olan ya da henüz çalışmaya başlamamış öğrenciler için tasarlanmıştır. Haftada 25 veya 30 derslik İş İngilizcesine Giriş programında 30 derslik programı seçen öğrenciler 25 ders İş İngilizcesinin yanı sıra 5 ders  konuşma, telaffuz vb. derslerden birini seçebilirler. Program 4 haftalıktır ve öğrencilerin en az B1 seviyesinde İngilizce düzeyine sahip olması gerekmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri vardır.

İş İngilizcesi :  En fazla 4 katılımcının olduğu, haftalık 30 ders olan program iş hayatında İngilizceyi daha etkin kullanmak isteyen profesyonellere yönelik tasarlanmış olup sunum yapma, telefonda etkili konuşma, rapor yazma, e-mail yazışmaları vb. eğitimleri içermektedir.

Mühendisler için Mesleki İngilizce :  2 haftalık bu program meslektaşları veya müşterileri ile iletişim kurmak için İngilizce kullanması gereken deneyimli mühendisler ve diğer teknik personel için tasarlanmıştır. Katılımcıların İngilizce iletişim becerilerini geliştirerek toplantılarda daha etkili şekilde katkıda bulunmaları, teknik resim ve yapım yöntemlerini tartışabilecek düzeye gelmeleri ve sunum yapabilmelerine yönelik tasarlanmıştır. Programa katılım için İngilizce seviyesinin minimum B1 olması gerekmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

Kişisel Asistan/Sekreterler için Mesleki İngilizce :  2 haftalık bu program, iş yerinde İngilizce kullanması gereken sekreterler, kişisel asistanlar ve idari personel için tasarlanmıştır. İş yazışmaları, telefonda görüşme, raporlama, toplantı organizasyonu, müşterileri karşılama, program hazırlama gibi konuları içerir. Programa katılım için İngilizce seviyesinin minimum B1 olması gerekmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

İngilizce Öğretmenlerine Yönelik Programlar :  Yıl boyunca belli tarihlerde Öğretmenlere yönelik metadoloji, içerik ve dil bazlı eğitim, dil öğretiminde dikkat vb konularla ilgili 2 haftalık programlar sunulmaktadır.