Don Quijote Madrid

1986 yılında kurulan Don Quijote, İspanya ve Latin Amerika olmak üzere toplamda 32 farklı lokasyonda İspanyolca dil eğitimi vermektedir. Instituto Cervantes ve The Madrid Chamber of Commerce tarafından akreditasyonu olan Don Quijote okulları aynı zamanda FEDELE’nin bir üyesidir.

Genel Bilgiler

Eğitim Merkezi:Madrid
Yaş Grubu:17+
Sınıflar:En fazla 8 kişi
Konaklama:Aile yanı, yurt ve öğrenci evi

Eğitim

Yoğun İspanyolca 20 :  Haftada 20 ders İspanyolca eğitim verilmektedir. Dersler 55 dakikadır. Her gün Minimum katılım süresi 1 haftadır.

Yoğun İspanyolca 25 :  Haftada 20 ders İspanyolca eğitiminin yanında haftada 5 ders İspanyol kültürü ve konuşma dersleri verilmektedir. Minimum katılım süresi 1 haftadır.

Yoğun İspanyolca 30 :  Haftada 20 ders İspanyolca eğitiminin yanında haftada 5 ders İspanyol kültürü ve konuşma dersleri ve 5 özel veya mini grup dersleri verilmektedir. Minimum katılım süresi 1 haftadır.

DELE Hazırlık :  Haftada 20 ders DELE hazırlık programı 2 veya 4 hafta sürmektedir. Belli başlangıç tarihleri olan programa katılmak için minimum A2 düzeyinde İspanyolca dil seviyesi gerekmektedir. Öğrenciler dilerse 20 ders Yoğun İspanyolca programına ek olarak haftada 10 ders DELE hazırlık eğitimi de alabilirler.

İspanyolca Öğretmenlerine Yönelik Program :  Katılımcı öğretmenlerin, dilbilgisi ve kelime dağarcığının nasıl öğretileceği, derslere entegrasyonun nasıl öğretileceği ve yeni teknolojilerle bütünleşecek bir sınıfın nasıl planlanacağı gibi metodolojik konuları tartışarak pedagojik uzmanlığı artıracakları bir programdır. Program 2 hafta sürmektedir ve belli başlangıç tarihleri vardır.