DID Frankfurt

1970 yılında kurulan DID Deutch Institut, Berlin, Münih,Frankfurt ve Hamburg ‘ta yer alan kurs merkezlerinde her yıl 5000’in üzerinde öğrenciyi ağırlamaktadır. Alman Dil Kurumu tarafından resmi olarak kabul edilen DID aynı zamanda EAQUALS (Avrupa Dil Hizmetleri Kalite Birliği (European Association for Quality Language Services) üyesidir.

Genel Bilgiler

Eğitim Merkezi:Frankfurt
Yaş Grubu:17+
Sınıflar:En fazla 15 kişi
Konaklama:Aile yanı, yurt ve hostel

Eğitim

Standart Program :  Haftada 20 ders Almanca eğitim verilmektedir. Başlangıç seviyesinden öğrenci kabul etmektedir. Minimum katılım süresi 1 haftadır.

Yoğun Program :  Haftada 24 ders Almanca eğitim verilmektedir. Sabahları Genel Almanca dersi alan öğrenciler, haftanın 2 günü öğleden sonraları ek dersler alırlar. İletişim becerilerinin gelişmesi hedeflenen ek derslerde öğrenciler dilerse GfdS veya Goethe sınavlarına hazırlık derslerine katılabilirler. Başlangıç seviyesinden öğrenci kabul etmektedir. Minimum katılım süresi 1 haftadır.

Premium Program :   Haftada 28 ders Almanca eğitim verilmektedir. Sabahları Genel Almanca dersi alan öğrenciler, öğleden sonraları ek dersler alırlar. Kısa zamanda Almancasını geliştirmek isteyen öğrencilere uygun öğlenden sonraları bireysel talep ve ihtiyaçlara göre alıştırmaların yapıldığı programdır. Başlangıç seviyesinden öğrenci kabul etmektedir Minimum katılım süresi 1 haftadır.

TestDaF Hazırlık Programı :  Almanya’da bir üniversitede eğitim almak için Almanca dil yeterliliğini kanıtlamak için TestDaF sınavına girecek öğrencileri bu sınava hazırlamak için tasarlanmış programdır. 4 hafta süren programa katılacak öğrencilerin Almanca seviyesi C1 veya C2 düzeyinde olmalıdır.

Telc/Goethe Hazırlık Programı :  Almanca dil yeterliliğini için verilen sınav hazırlık kurslarına katılmak için minimum B1 Almanca seviyesinde olma şartı bulunmaktadır. 4 haftada toplam 20 ders olarak verilen eğitimlerin belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

Üniversite Yaz Programı :   Dört haftalık kurslar, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere  International School of Management – ISM üniversite öğretim görevlilerinin gözetimi altında kültür ve medeniyet alanında akademik bir proje geliştirmek ve aynı zamanda mevcut Almanca dil becerilerini geliştirmek için tasarlanmıştır. Her lokasyon için belli bir konu vardır. Programa hafta sonları 1 tam gün geziler dahildir.

İş Almancası :  Almancasını iş dünyasına yönelik sunumlar, mailleşmeler vb ihtiyaçları doğrultusunda kısa sürede geliştirmek isteyenlere yönelik özel dersler olarak tasarlanmış programlardır. Günde 4-12 ders alınabilir. Minimum katılım süresi 1 haftadır. Plus programda ise günde 10 veya 12 ders alınmaktadır. Katılım süresi 9 gündür.

Öğretmen Eğitimleri-Teacher Training :   Pedogojik yöntemler, test materyallerinin analiz edilmesi, diğer öğretmenlerin deneyimlerinin paylaşılması, farklı öğretim teknikleri içeren 2 haftalık öğretmenlere yönelik programdır.