Berlitz Manchester

1900 yılında kurulan Berlitz dil merkezi Manchester şehrinin merkezinde yer almaktadır. Piccadily Gardens, St Peter’s Square ve Albert Square’e kısa yürüyüş mesafesindedir. Okulda 15 sınıf, bilgisayar laboratuvarı, video odası, kafeterya, dinlenme alanı ve çocuklar için kreş bulunmaktadır. Yıl boyunca Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Sınav Hazırlık, Üniversite Hazırlık, Teacher Training, Havacılık İngilizcesi, Tıp İngilizcesi ve bir çok alanda Mesleki İngilizce programları sunmaktadır. Okul British Council akreditasyonuna ve English UK üyeliğine sahiptir.

Genel Bilgiler

Eğitim Merkezi:Manchester
Yaş Grubu:16+
Sınıflar:En fazla 15 kişi
Konaklama:Aile yanı ve yurt

Eğitim

Genel İngilizce :  Haftada 15 saat Genel İngilizce eğitim verilmektedir. Dilin dört ana unsuru olan okuma, yazma, konuşma ve dinleme üzerine verilen derslerde kelime bilgisi ve telaffuz gelişimine de ağırlık verilir. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 haftadır.

Yarı Yoğun İngilizce :  Haftada 20 saat Genel İngilizce eğitimi verilmektedir. 15 saat Genel ingilizce eğitimine ek olarak öğrenciler haftada 5 saat seçtikleri konu üzerine dersler alırlar. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 haftadır.

Yoğun İngilizce :  Haftada 25 saat Genel İngilizce eğitimi verilmektedir. 15 saat Genel ingilizce eğitimine ek olarak öğrenciler haftada 10 saat seçtikleri 2 konu üzerine dersler alırlar. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 haftadır.

Akademik İngilizce :  Öğrencilerin konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerini dersleri anlama, sunum yapma ve ödev yazma gibi pratik bağlamlarda geliştirmeyi amaçlar. Aynı zamanda çalışma becerilerine ve eleştirel düşünceye odaklanılır. Haftada 15, 20 veya 25 saat olarak tercih edilebilir. 20 ve 25 saatlik programlar seçmeli ders içermektedir.

Mesleki İngilizce :  15 saat Genel İngilizce programına ek olarak 5 veya 10 saat Havacılık, Tıp, Mühendislik, Hukuk gibi alanlarda Mesleki İngilizce programları sunulmaktadır. Programlar için minimum B1 seviyesinde İngilizce yeterliliği gerekmektedir.

IELTS Hazırlık :  Haftada 15, 20 veya 25 saat olarak tercih edilebilir. 20 ve 25 saatlik programlar seçmeli ders içermektedir. Katılım için minimum B1 seviyesinde İngilizce yeterliliği gerekmektedir.

Cambridge Hazırlık :  PET, FCE, CAE hazırlık programları haftada 15, 20 veya 25 saat olarak tercih edilebilir. Programa katılımlarda PET için minimum B1, FCE için minimum B2 ve CAE için minimum C1 seviyesinde İngilizce yeterliliği gerekmektedir. Programların belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

İş İngilizcesi :  Program katılımcılara profesyonel bir bağlamda İngilizce olarak etkili bir şekilde iletişim kurmalarını sağlamak için gerekli becerileri verir. Rapor yazma, müzakere ve sunum becerileri gibi alanlar dahil olmak üzere çok çeşitli İş İngilizcesi becerilerini kapsar. Haftada 15, 20 veya 25 saat olarak tercih edilebilir. 20 ve 25 saatlik programlar seçmeli ders içermektedir. Katılım için minimum B1 seviyesinde İngilizce yeterliliği gerekmektedir.

Teacher Training :  Bu program kendi bilgi ve becerilerini geliştirmek, en yeni öğretim teknikleri hakkında bilgi almak isteyen ana dili İngilizce olmayan İngilizce öğretmenlerine yöneliktir. 21 yaş ve üzerindeki katılımcılara yönelik bu programda haftalık 20 saatlik eğitim verilmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır. Katılım için minimum B2 seviyesinde İngilizce yeterliliği gerekmektedir.