BEET Bournemouth

1979 yılında kurulan Beet Language Centre, Londra’ya iki saat uzaklıktaki öğrenci şehri Bournemouth’ta yer almaktadır. British Council akreditasyonuna sahip 200 öğrenci kapasiteli okul butik tarzda bir eğitim vermektedir. Okul, Quality English, English UK, IALC ve The English Network (TEN) üyesidir.

BEET’in ayrıca yine Bournemouth’ta yer alan kardeş okulu ITTC’de de İngilizce öğretmenliği yapabilmek için dünya çapında geçerli olan CELTA ve DELTA eğitimleri verilmektedir.

Genel Bilgiler

Eğitim Merkezi:Bournemouth
Yaş Grubu:16+
Sınıflar:En fazla 12 kişi
Konaklama:Aile yanı veya öğrenci evi

Eğitim

Genel İngilizce:  Haftada 15 saat İngilizce eğitim verilmektedir. Minimum katılım süresi 1 haftadır.

Yoğun İngilizce:  Haftada 18 saat İngilizce eğitim verilmektedir. Sabahları Genel İngilizce dersi alan öğrenciler, öğleden sonraları aşağıdaki seçmeli derslerden birini alırlar. Minimum katılım süresi 1 haftadır.

Ekstra Yoğun İngilizce: Haftada 21 saat İngilizce eğitim verilmektedir. Sabahları Genel İngilizce dersi alan öğrenciler, öğleden sonraları aşağıdaki seçmeli derslerden ikisini alırlar. Minimum katılım süresi 1 haftadır.

  •  Konuşma, Telaffuz, Dinleme (Minimum seviye A1)
  • Okuma, Yazma, Kelime Bilgisi (Minimum seviye A1)
  • Yazma Becerileri (Minimum seviye B1)
  • Cambridge Sınavlarına Hazırlık: FCE, CAE, CPE (Minimum seviye B2)
  • Akademik İngilizce (Minimum seviye B2)
  • İş İngilizcesi (Minimum seviye B1)
  • Seyahat ve Turizm için İngilizce (Minimum seviye B1)
  • Medya, Müzik ve Film için İngilizce (Minimum seviye B1)
  • IELTS Hazırlık (Minimum seviye B1)

Uluslararası Akademik Yıl:  Haftalık 15,18 ve 21 saat İngilizce eğitim seçenekleri bulunmaktadır. Program süresi 24, 34 veya 44 hafta olarak değişmektedir. Programa katılan öğrenciler için okul ücretsiz havaalanı karşılama transfer hizmeti sunmaktadır.

IELTS Hazırlık: Haftada 15 saatlik programda öğrenciler dilerlerse bir seçmeli dersin yer aldığı haftalık 18 saat veya 2 seçmeli dersin yer aldığı haftalık 21 saatlik programı tercih edebilirler.

Cambridge Sınavlarına Hazırlık:  Haftalık 15,18 ve 21 saat program seçenekleri bulunmaktadır. Yıl içinde belli dönemlerde başlangıç tarihleri olan Cambridge Sınav Hazırlık programlarından FCE ve CAE sınav hazırlık eğitimleri 10 veya 12 hafta olarak verilmektedir. CPE eğitimleri ise sadece 12 hafta olarak verilir. Yaz döneminde ise FCE ve CAE eğitimlerini 2-8 hafta arasında almak mümkündür.

50 + İngilizce Eğitimi:  Yılın belli dönemlerinde düzenlenen 50 yaş ve üstü katılımcılar için tasarlanmış İngilizce eğitimleridir. Sınıflar en fazla 10 kişiliktir. Programa haftada 3 aktivite ve Cumartesi günü düzenlenen geziler dahildir.