Azurlingua Nice

Yıl boyunca yetişkinler için Fransızca dil eğitimi veren Azurlingua, yaz döneminde 8-12 ve 12-17 yaş arası öğrenciler için yaz okulu programları düzenlemektedir. Okul 2007’den beri Fransız Hükümeti tarafından onaylanan FLE akreditasyonuna sahiptir.

Genel Bilgiler

Eğitim Merkezi:Nice
Yaş Grubu:12-17 yaş
Sınıflar:En fazla 15 kişi
Eğitim:Fransızca
Konaklama ve Yemekler:Aile yanı ve yurt / tam pansiyon
Aktiviteler:Kültürel ve Sportif Aktiviteler
Sigorta:Okul tarafından sigorta hizmeti verilmektedir.
Havaalanı Transfer:Tren İstasyonu veya Havaalanı

Eğitim

Standart programda haftada 20, yoğun programda haftada 26 ders Fransızca eğitimi verilir. Standart program seçen öğrenciler ek ücret ile 5 gün boyunca haftada 20 ders tenis, dalış, kürek veya yelken dersi alabilirler.

Konaklama ve Yemekler

  Parc Impérial :  Kampüs, şehir merkezine 20 dakika yürüyüş mesafesindedir. Odalar 3-4 kişilik ve duşlu-tuvaletlidir. Kampüs içeriside derslikler, spor alanları, kafeterya mevcuttur. Öğrenciler wifi ile internete bağlanabilir. Yurtlar 24 saat güvenliklidir. Günde 3 öğün öğrencilere özel hazırlanan yemekler kampüs kafeteryasında verilemektedir.

  Les Eucalyptus :  Kampüs , plaja 13 dakika yürüyüş mesafesindedir. Odalar çift kişiliktir. Her iki oda, bir duş tuvaleti kullanmaktadır. Yurtlar 24 saat güvenliklidir. Günde 3 öğün öğrencilere özel hazırlanan yemekler kampüs kafeteryasında verilemektedir.

  Jean Medecin :  Kampüs, plaja 10 dakika yürüyüş mesafesindedir. Tüm odalar tek kişilik ve duşlu-tuvaletlidir. Bu merkezde kalan öğrenciler ders ve aktivitelerini Les Eucalyptus kampüsünde alırlar. Günde 3 öğün yemekler de Les Eucalyptus kampüsünde verilemektedir.

Aktiviteler

Öğrenciler derslerden sonra ve akşamları okulun sunduğu aktivitelere katılır. Derslerden sonra yanlarında gözetmen olmadan okul dışına çıkmak isteyen öğrencilerin, velilerinden yazılı izin almaları gerekmektedir.

Haftada bir tam gün ve bir yarım gün geziler düzenlenmektedir: Cannes, Saint-Tropez, Monaco-Monte Carlo, Picasso Müzesi, San Remo ve Okyanus Müzesi.

Havaalanı Transfer

Havaalanı transfer ücreti programa dahildir. Program başlangıcı Pazar, bitişi Cumartesi günleridir.