Accord Paris Saint Nicholas

1988 yılın kurulmuş olan ve Fransa’nın en önde gelen dil okulları arasında yer alan Accord’un 12-17 yaş grubuna hitap eden yaz programları Saint Nicolas Kampüsü’nde gerçekleşir. Kampüs, Paris’in güneyinde, şehir merkezine kolay ulaşılabilir, sessiz ve büyüleyici bir bölgede yer alır. Yaz programında dersler çeşitli aktivite, gezi ve seminer gibi etkinliklerle desteklenerek daha eğlenceli hale getirilir.

Genel Bilgiler

Eğitim Merkezi:Paris
Yaş Grubu:12-14 ve 15-17 yaş
Sınıflar:En fazla 15 kişi
Eğitim:Fransızca
Konaklama ve Yemekler:Yurt / tam pansiyon
Aktiviteler:Kültürel ve Sportif Aktiviteler
Sigorta:Okul tarafından sigorta hizmeti verilmektedir.
Havaalanı Transfer:Paris - Charles De Gaulle Havaalanı

Eğitim

Haftada 15 saat Genel Fransızca dersleri verilmektedir. Program müfredatı ‘Eğlen ve Öğren’ anlayışı üzerine kuruludur. Dersler interaktif olarak işlenir ve öğrencilerin konuşarak pratik yapmaları hedeflenir. Öğrenciler bu programa ek olarak haftalık €150 fark ödeyerek dilbilgisi ve yazma üzerine haftada 5 saat ek ders alabilirler.

Konaklama ve Yemekler

Öğrenciler, Saint Nicolas Kampüsü’ndeki yurtlarda dört kişilik odalarda kalır. Her katta paylaşımlı duş ve tuvaletler bulunmaktadır. Havlu ve nevresimler okul tarafından temin edilir. Günde 3 öğün öğrencilere özel hazırlanan sağlıklı ve çeşitli yemekler kampüs kafeteryasında sunulur.

Aktiviteler

Öğrenciler derslerden sonra ve akşamları okulun sunduğu aktivitelere katılır. Aktiviteler haftada 2 kere, derslerden sonra gerçekleşir. Notre-Dame Kathedrali,Louvre Müzesi , Eiffel Kulesi gibi yerleri de kapsayan haftada 3 yarım gün ve iki haftada 1 gün tam gün geziler programa dahildir.

Havaalanı Transfer

Havaalanı transfer ücreti programa dahil değildir. Program başlangıcı Pazar, bitişi Cumartesi günleridir.